Powstały w XV wieku tarot wciąż rozpala wyobraźnię astrologów i ludzi przepowiadających przyszłość. Wielu początkujących zastanawia się nad tym, jak powinno się zacząć przygodę z tarotem. Specjalnie dla was przygotowaliśmy listę trzech najlepszych, dzięki którym dowiecie się jakie są archetypowe znaczenia kart Wielkich Arkanów, a także ułożycie wasz pierwszy, profesjonalny układ.

Książki o tarocie dla początkujących

Podstawy podstaw – Alla Alicja Chrzanowska „Tarot. Podstawy”

Napisane przez Allę Alicję Chrzanowską „Podstawy Tarota” pełnią funkcję tarotowego elementarza. Autorka przywołuje w tekście historię tego systemu astrologicznego, a także krótko przytacza sylwetki najważniejszych w historii astrologów korzystających z kart tarota. Najważniejszym elementem książki jest jednak konsekwentne, merytoryczne wyjaśnienie archetypicznych znaczeń kart Wielkich Arkanów. Autorka pochyla się nad każdą z kart i dokładnie studiuje jej możliwe znaczenia, a także zastanawia się nad tym, w jaki sposób tarot może być wykorzystywany do rozwiązywania skomplikowanych problemów. Chrzanowska bada także podświadomą recepcję widocznych na kartach symboli i rozmyśla nad tym, ja reagują na nie osoby z różnych kręgów kulturowych. „Archetypy Tarota” zawierają ogrom podstawowej wiedzy, która bez wątpienia przyda się wszystkim początkującym tarociarzom.

Podręcznik praktyczny – Sasha Graham „365 rozkładów Tarota”

„365 rozkładów Tarota” Sashy Graham to przetłumaczony z języka angielskiego podręcznik podejmujący zagadnienie praktycznego korzystania z tarota. Autorka uczy czytelników samodzielnego tworzenia rozkładów kart, przekazuje również wiedzę o licznych magicznych i historycznych wydarzeniach, z którymi związany jest każdy z dni w roku. Graham zastanawia się też nad tym, w jaki sposób można wykorzystać tarot do zdobywania odpowiedzi na pytania i wątpliwości dotyczące miłości, pieniędzy czy rozwoju duchowego. „365 rozkładów tarota” nie tylko przekazują bezcenną wiedzę na temat astrologii, ale także pozwalają na samodzielne rozpoczęcie przygody z tarotem. Książka ta to lektura obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych tematyką astrologii!

O historii tarota – Dorota Strukowska „Wróżby. Techniki przepowiadania przyszłości”

Przed rozpoczęciem zagłębiania się w tematykę tarota warto znać jest historię tej dyscypliny astrologii. „Wróżby. Techniki przepowiadania przyszłości” autorstwa Doroty Strukowskiej to fascynująca opowieść o historii wróżbiarstwa, zahaczająca także o tarota. Autorka skupia się na polskim podwórku i opowiada o historii tej dziedziny astrologii w Polsce. Historia upowszechniania się tarota wśród polskich wróżbitów i wróżek obfituje w ciekawostki, ale i cenne dla początkujących informacje. Strukowska zastanawia się nad tym, w jakim kontekście polskiej kultury funkcjonują karty tarota i jaka jest ich recepcja na przestrzeni dekad. Pokazuje także związki tarota (https://www.czarymary.pl/p_983941_tarot_karty_robert_lichodziejewski) z innymi dyscyplinami wróżbiarstwa. Zainteresowani tematyką astrologii z przyjemnością przeczytają o jej historii, która sięga czasów starożytnych. Z „Wróżb. Technik przepowiadania przyszłości” dowiedzieć się można, jaki wpływ na tarota miały inne, starsze od niego sposoby wróżenia.