Posiadanie wiedzy ezoterycznej i tajemnej pozwala spojrzeć na świat z nowej, bardziej uduchowionej perspektywy. Dzięki temu możemy nie tylko lepiej zrozumieć to, co się dookoła nas dzieje, ale również sprawić, że nasze życie stanie się lepsze. Jakie zatem pozycje książkowe mogą pomóc nam stawić pierwsze kroki na drodze do zdobycia szerszej wiedzy ezoterycznej?

Ezoteryka towarzyszy ludzkości od tysiącleci, nierzadko dostarczając odpowiedzi na gnębiące na od wieków pytania. Nic zatem dziwnego, że w obecnych niepewnych czasach również szukamy odpowiedzi w tym niekonwencjonalnym, ale mającym wiekową tradycję źródle. Zobaczmy jakie pozycje oferuje literatura ezoteryczna, mogąca nam pomóc zgłębić bliżej świat wiedzy ezoterycznej.

The Secret Teachings of All Times – klasyczne kompendium

„The Secret Teachings of All Times” jest prawdziwym klasykiem, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu specjaliście od ezoteryki. To mające już prawie wiek dzieło, które opracował Manly P. Hall. Na jego kartach Hall opisał mnóstwo różnych zagadnień dotyczących wiedzy ezoterycznej i tajemnej: czytając tę książkę znajdziemy między innymi informacje o tajnych bractwach i społecznościach, ezoterycznych tradycjach takich jak Tarot czy Kabała, a także objaśnienia dotyczące alchemii czy kryptologii. Książka ta nie tylko pełna jest fascynujących tekstów, ale i również zawiera aż 200 ilustracji. To obszerne kompendium, które może stanowić znakomity punkt wyjściowy do dalszego, bardziej precyzyjnego zgłębiania jednego z opisanych w tej książce tematów. Warto jednak mieć na uwadze, że książka ta dostępna tylko w języku angielskiego — to zatem może być więc znakomita okazja zarówno do poszerzenia wiedzy ezoterycznej, jak i językowej.

Przekraczanie Poziomów Świadomości – wyzwolenie od ego

Jeżeli po przeczytaniu kompendium Manly’ego zdecydujemy się na zgłębianie ezoteryki pod kątem własnego rozwoju, warto rozważyć zapoznanie się z pozycją o tytule „Przekraczanie Poziomów Świadomości”, którą napisał David R. Hawkins. W swoim dziele Hawkins pomaga nam zmierzyć się z narzucającym nam granice własnym ego oraz w przystępny sposób objaśnia sprawdzone metody pozwalającym na jego przezwyciężenie. Dzięki temu możemy za pomocą małych kroków wyzwolić się z ograniczeń narzuconych przez ego i rozwijać naszą strefę duchową. „Przekraczanie Poziomów Świadomości” jest szczególnie polecane osobom chcącym przekonać się, w jaki sposób ezoteryka może pozwolić nam wyzwolić się ze schematów i osiągnąć spełnienie w sferze duchowej.

Dziecięce dusze – o duszach dzieci, które przyjdą na świat

„Dziecięce dusze” to książka, która opowiada o duszach mających zamieszkać w ciałach dzieci, które dopiero pojawią się na tym świecie lub takich, którzy właśnie z tego świata odeszły. To kontynuacja dzieła Waltera Makichena, która porusza ten temat w sposób odważny (utrata dziecka wszak jest doświadczeniem niezwykle ciężkim) i pouczający. Każdy, kto sięgnie po tę pozycję, zyska możliwość porozumienia się z duszą po „tamtej stronie”, co w znaczny sposób ułatwi zaakceptowanie zdarzeń.

To dzieło jest również opowieścią o nas samych, naszych emocjach, uczuciach i skrytych pragnieniach. Zdecydowanie polecana każdemu, kto pragnie się duchowo rozwijać i lepiej zrozumieć otaczający nas świat – nie tylko w wymiarze materialnym.

Tutaj znajdziesz „Dziecięce dusze”

Sztuka Wróżbiarstwa Dla Początkujących – przewidzieć przyszłość

Książka Hawkinsa pozwala nam na wejrzenie w głąb siebie, co natomiast gdy zależy nam na zdobyciu wiedzy ezoterycznej, która umożliwi zdobycie szerszej perspektywy świata zewnętrznego? Tu z pewnością pomocna może być „Sztuka Wróżbiarstwa Dla Początkujących” autorstwa Scotta Cunninghama. Autor przez ponad 20 lat zgłębiał ten obszar ezoteryki, by w swojej książce zaprezentować aż 70 sposobów na wróżenie, praktykowanych w różnych zakątkach świata. Poza wyjaśnieniem podstaw wróżbiarstwa i pokazaniem różnych metod, książka pozwala także poznać techniki umożliwiające rozpoznanie ezoterycznych wskazówek w pozornie przypadkowych wydarzeniach dnia codziennego.

Rynek książek o tematyce ezoterycznej jest pełny interesujących pozycji zgłębiających najróżniejsze obszary wiedzy tajemnej. Warto dlatego zacząć od obszernego kompendium takiego jak „The Secret Teachings of All Times” (zakładając, że czujemy się na tyle pewnie w kwestii naszej znajomości języka Szekspira). Po takiej lekturze zaś możemy skierować się do innych źródeł skupiających się na konkretnych, interesujących nas tematach, takich jak „Przekraczanie Poziomów Świadomości” Hawkinsa traktujące o sposobach na wyzwolenie się od ograniczeń własnego ego, czy opisujące sposoby przewidywania przeszłości „Sztuka Wróżbiarstwa Dla Początkujących”.

W doborze odpowiedniej literatury pomogą nam również kanały na portalu YouTube, prowadzone przez osoby doświadczone w dziedzinie ezoteryki.